Dne 12.11.2011 byl chvilku po půlnoci nahlášen požár budovy v obci Horní Město, místní část Stříbrné hory. Na místo byly vyslány celkem 4 jednotky hasičů ze stanice Rýmařov, dobrovolní z Horního Města, Rýmařova a Břidličné. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár ve sklepě, kde se nacházel kotel na tuhá paliva. Hasiči měli během čtvrt hodiny požár pod kontrolou a zabránili tak jeho rozšíření na celou kotelnu rodinného domu.
Příčina vzniku požáru byla stanovena na místě události a jednalo se o nedbalost při topení, kdy majitelka nedodržela bezpečnou vzdálenost hořlavých předmětů od kotle na tuhá paliva, za což si vysloužila pokutu v přestupkovém řízení. Škoda byla předběžně stanovena na 1000,- Kč, uchráněn byl však majetek za bezmála 500 000,- Kč.
Ještě téhož dne byl na tísňovou linku hasičů nahlášen požár výškové budovy v Krnově, kde uživatel domu hlásil také požár sklepa. Po příjezdu hasiči ze stanice Krnov zjistili, že požár se nacházel vedle bytového domu, kde hořela hromada listí. Kouř z tohoto požáru se dostal do sklepních prostorů bytového domu, což opravdu vypadalo, jako kdyby hořely sklepy. Hasiči požár ve venkovním prostoru uhasili, sklepy odvětrali a vrátili se zpět na základnu. Škoda při tomto požáru nebyla žádná a nikomu se nic nestalo.