Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu 10. září odpoledne v Miloticích nad Opavou u požáru drůbežárny, příčinou byla pravděpodobně technická závada dopravníkového pásu na vajíčka. Při požáru přestala – patrně vlivem vysokých teplot – fungovat klimatizace. Hasiči kromě likvidace ohně pomáhali zaměstnancům drůbežárny vynášet živou drůbež i mrtvé kusy udušených slepic a kohoutů. Předběžná škoda byla odhadnuta na téměř milion korun, hodnoty  uchráněné hasiči  na 2,5 milionu korun.
Požár vznikl po technické závadě na elektromotoru dopravníkového pásu, který přepravuje vajíčka od slepic v objektu o půdorysu 45 x 30 metrů. Zasaženy byly asi dvě třetiny zhruba 30metrového dopravníku, včetně plastových krytů. Poškozeny byly i podhledy drůbežárny.
Operační středisko hasičů bylo o události informováno v sobotu krátce před jednou hodinou odpolední. Na místo byla vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Bruntálu a s ní čtyři jednotky dobrovolných hasičů z Milotic nad Opavou, Bruntálu, Lomnice a Horního Benešova.
Když hasiči přijeli na místo požáru, zaměstnanci vybavení rouškami (místo možná očekávané paniky)  srdnatě bojovali s živlem práškovými hasicími přístroji. Tím měli zasahující hasiči další práci usnadněnu. Zaměstnanci byli velmi dobře pro podobné situace proškoleni . Požár dostali hasiči pod kontrolu zhruba během půlhodiny, dohašování s rozebíráním pásu i konstrukcí střechy drůbežárny jim zabralo další tři hodiny.
Převzato z webu HZS MSK.