krb

krb

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 4. 3. 2011 večer v Městě Albrechticích u požáru rodinného domku způsobeného zřejmě krbem. Požár se obešel bez zranění, předběžná škoda byla vyčíslena na půl milionu korun.

 

Vznik požáru byl ohlášen na operačním středisku hasičů v pátek ve čtvrt na osm večer. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Krnově a jednotka dobrovolných hasičů z Města Albrechtic.

Ve dvoupodlažním rodinném domku s půdou hořelo v obývacím pokoji o půdorysu 6 x 5 metrů. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během deseti minut, necelou hodinu jim trvalo dohašování a rozebírání stropních podhledů v pokoji. Dále pomáhali při vynášení nábytku a odvětrávání pomocí přetlakové ventilace. Termokamerou hasiči zjišťovali, zda se v objektu nenalézají další ohniska.

příčina

příčina požáru

Požár poničil vybavení obývacího pokoje, zakouřen byl ale prakticky celý rodinný domek. Požár pravděpodobně způsobilo sálavé teplo z teplovzdušných rozvodů, směřujících z krbu, od něhož chytly hořlavé materiály – zřejmě dřevěný trám nad krbem.

Převzato od tiskového mluvčího HZS MSK.